Sidas – Czym się zajmują?

Sidas – Czym się zajmują?

8 stycznia 2021 Wyłączono przez Irek

Wkładki sidas , zgodnie ze swoim przeznaczeniem, korygują wady postawy i pozwalają właściwie rozłożyć ciężar ciała na stopy. Mimo iż zdajemy sobie sprawę, że mają nam one pomóc, w początkowej fazie możliwy do odczuwania jest pewien dyskomfort. Noga układa się inaczej niż zwykle, przez co – zwłaszcza u dzieci – pojawia się zniechęcenie i brak wiary w skuteczność wkładek.

Jest to oczywiście tylko złudzenie. Wkładki sidas prędzej czy później dopasują się do stopy, zwłaszcza, że najdłuższy przewidywalny okres odczuwania dyskomfortu to kilka tygodni. Na ogół jednak już po kilku dniach organizm przyzwyczaja się do podobnego wsparcia. Aby pomóc samemu sobie w przyzwyczajaniu się do używania wkładek sidias ze sklepu narciarskiego, które znajdziecie na https://www.skifanatic.pl/wkladki-do-butow-narciarskich-sidas/ należy nosić je kilkadziesiąt minut dziennie a następnie, co kilka dni, zwiększać czas, podczas którego z nich korzystamy.

Odczuwanie dyskomfortu podczas noszenia wkładek ortopedycznych przez kilka pierwszych godzin lub dni jest zupełnie naturalne Stąd też nie ma potrzeby wpadania w panikę lub zniechęcania się do ich noszenia. Stopy, a przede wszystkim cały organizm musi przystosować się do nowej sytuacji, dlatego też trzeba dać sobie nieco czasu. Dzieci należy zachęcić do stosowania wkładek, a w razie konieczności można na przykład każdego dnia wydłużać czas o parę minut. Czasami lepiej jest poświęcić więcej czasu na przystosowanie ciała do nowej sytuacji, gdyż po takim okresie noszenie wkładek kojarzy się z czymś naturalnym i przyjemnym. Najważniejsze jest także, że każda godzina z wkładkami oznacza poprawę sylwetki i korzystny wpływ na postawę oraz samopoczucie.